7 Eylül 2014

Teşekkürler mobidik.com


Öncelikle bu yazımı teşekkür etmem gerekenlerin başında yer alan mobidik.com ailesine borçlu olduğumu belirtmek isterim.

Amatör yazarların en büyük sorunlarını az çok hepimiz (yazarlar) biliyoruz. Dünya’nın harfini tek tek üşenmeden kağıda döküyor, kelimeler türetiyor, bir hikaye veya roman kurguluyorsunuz onca emek, onca hırs, onca zaman harcayıp iş yayınlamaya geldiğinde dımdızlak ortada kalıveriyorsunuz. Bu aşamaya geldiğinizde çalmadık kapı, gitmedik yayınevi, araya koymadığınız kimse kalmıyor sonuç; kitabınızı bırakın yayınlamayı suratınıza dahi bakılmıyor. Yazımını üç yıl gibi bir sürede tamamlayabildiğim ilk romanımı şu ana kadar istisnasız bütün ulaşabildiğim yayınevlerine ve roman yarışmalarına gönderdiğim halde gelen cevaplar hep aynı oldu; Romanınızı yayın programımıza alamadık başka kitaplarda çalışabilmek üzere, iyi günler. Kitabımı bırakın yayınlamak şurada dursun okuduklarına bile artık inanmıyorum. Bu sevdanız tamamıyla kendi imkanlarınızla hayat buluyor. Parayı veren düdüğü çalar hesabı. Tabi ki sorununuz bununla da bitmiyor. Kendi paranızla bastırdığınız kitabı satması da yine sizin satış, pazarlama alanında beceri ve tecrübe sahibi de yapıyor. Bakıyorsunuz ki “Yazar”ken satıcı oluvermişsiniz. Bütün hayalleriniz, üzerine titrediğiniz, bebek gibi nakış nakış işlediğiniz belki yazarken evrim geçirdiğiniz kitabınızı alması için rica ettiğiniz arkadaşınız veya herhangi bir yakınınızın suratında beliriveren küçümser tavır bütün hayalinizi yerle bir ediveriyor. İşte o zaman kocaman bir “Lanet olsun” kelimesi dökülüveriyor dudaklarınızdan. Olsun yayınlamazlarsa yayınlamasınlar diyemiyorsunuz koskoca üç yılını, zamanını, heyecanını, duygularını ortaya koy ve yayınlanmasın. Yazık, hakikaten çok yazık…

Birçok kez yorumlarla karşılaştım, neymiş efendim yayınevleri de her kitabı basamazmış! Akıllı tv de bir röportaj izlemiştim Türkiye’nin en büyük yayınevlerinden birinin yanılmıyorsam genel yayın yönetmeniydi. Yılda 2 veya 3 tane tanınmamış yazara imkan tanıyormuş. Yani şansınızı siz düşünün.

İşte bu noktada mobidik.com araya giriveriyor!

Kitabınızı elinize alıp buram buram kağıt, matbaa, mürekkep kokmasa da en azından içinizde ki kaybolmaya yüz tutmuş “Umut ışığını yakıveriyor.”

E-kitap bile olsa bir kitabınızın olduğunu biliyorsunuz. Artık durmanıza değil, duraklamanıza değil, ileriye daha iyisini yazmaya cesaret edebiliyorsunuz. Biliyorsunuz ki kitabımı yayınlayabileceğim "bir yerim, sığınağım var" diyebiliyorsunuz. Şahsen kitabım mobidik.com’da yayınlandığından beri hala aynı heyecanı duyuyorum. Kitabımın yayınlanmış halini gördükçe mutlanıyorum. Her ne kadar okunmasa da, yorum almasa da, beğenilmese de kitabımın burada olduğunu bilmek bana inanılmaz huzur veriyor.

Teşekkürler mobidik.com.


Saygılarımla,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder