3 Nisan 2014

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret


Mobidik.com'da bu haftanın en öne çıkan e-kitaplarından biri Ümit Büyükyıldırım tarafından yayınlanan "Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret" oldu.

Bunun en önemli nedenlerinden biri e-ticaretin Türkiye'de hızla büyüyen bir mecra olması. Ancak bu büyümenin yanında e-ticarete yapılan atılımların çoğu eksik veya yanlış bilgi sonucunda başarısızlıkla sonuçlanıyor. İşte bu nedenle Ümit Büyükyıldırım'ın bu kitabı e-ticaret ile ilgili bir çok bilinmeyeni gözler önüne sermesi açısından önemli bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor.


Dünyada ve Türkiye’de her yıl düzenli olarak büyümeye devam eden e-ticaret ekosistemi, süphesiz ki şu an cazip bir mecra durumunda. Hem bireysel, hem kurumsal anlamda sayısız girişimcilik teşebbüsü ve düşüncesi mevcut. Ancak her girişimcilik çabası girişime dönüşmüyor ya da her girişim başarılı olamıyor. Bunda en önemli sebeplerden birisi, e-ticaretle ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan, yeterli etüd ve fizibilite çalışmasına girmeden sadece “iyi bir fikir” veya “sermaye” temelinden yola çıkmak oluyor.

E-Ticaret konusunda İnternette sayısız Türkçe kaynağa ulaşmak mümkün. Ancak yola henüz çıkmış
olanların bu devasa bilgi yığının içerisinde işlerine yarayan bilgiyi ayrıştırması zor ve zahmetli bir süreç. E-Ticaretle ilgili yalın ve anlaşılır e-kitap sayısı ise yok denecek kadar az şu an. Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret, bu eksikliği doldurmak adına İnternet girişimciliği temelli bir e-ticaret başlangıç kılavuzu olarak hazırlandı.

Tabi ki konu teknoloji odaklı bir sektörü olunca, Ümit Büyükyıldırım da kitabını ilk olarak e-kitap formatında okuyucusuyla buluşturuyor. Henüz kitabın yayınlamasının üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen çok büyük bir ilgi toplayan bu e-kitaba mobidik.com üzerinden ücretsiz ulaşmanız okumanız mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme